sklep komputerowy, komis i serwis

modernizacja, awarie, ksero, komputer dla każdego portfela

Desktop PC

Laptopy

Video Kamery

Aparaty cyfrowe

Dyski

Dyski flash

Akcesoria

Inne

Jaki laptop jest odpowiedni dla Ciebie?

Na rynku dostępne są setki laptopów w cenach od kilkuset złotych do nawet 10 000. Na co zwracać uwagę przy wyborze nowego urządzenia i jak dobrać odpowiedni dla siebie model ? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć w poniższym artykule. Aby uzyskać właściwą odpowiedź  musimy wziąć kilka czynników pod uwagę.

Do czego będziemy wykorzystywać laptop?
Czy szukasz urządzenia, które poradzi sobie z przeglądaniem sieci Web, pracą z edytorem tekstów czy prostą obróbką i edycją zdjęć, czy teź poszukujesz potężnego i wyposażonego urządzenia do edycji filmów , czy zaawansowanych  gier?

Gdzie zamierzasz używać urządzenia ?
Czy zamierzasz zastąpić swój wysłużony i nieporęczny desktop, czy może potrzebujesz czegoś bardziej przenośnego do pracy w delegacji czy do zabrania w podróż ?

Czytaj więcej

Prosty sposób na wspaniałe zdjęcia.

Co wybrać jeśli chcemy kupić aparat fotograficzny i nie interesuje nas droga i dobra lustrzanka cyfrowa? Czym się kierować przy wyborze, na jakie parametry zwracać uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, tak by łatwo i prosto mogli Państwo w sklepie wybrać, coś z czego amator będzie zadowolony. Oto co trzeba robić i czego nie robić.

Porada pierwsza- o radę nie pytaj fotografa. Mało który jest na tyle rozgarnięty, by po prostu podać nam model za kwotę którą wymieniliśmy. Ciężko im zrozumieć, że ktoś spoza branży potrzebuje aparatu, który wyceluje i zrobi zdjęcie bez zastanawiania się nad kosmicznie brzmiącymi dla laika terminami- przesłona, czas naświetlania, ISO, bracketing, parametr F, aberracja. Lepiej zapytać sprzedawcę w sklepie.

A więc co potrzebujemy? Potrzebujemy aparatu na zwykłe baterie. Takie, które się kupi w każdym kiosku. W środku dnia na wycieczce nie zawsze będziemy mieli przy sobie ładowarkę, więc to naprawdę może nam popsuć szyki. Pamiętajmy też, by aparat nie był za mały. Podczas robienia zdjęcia musimy go trzymać nieruchomo, łatwiej jest mieć wygodny aparat. Ten, który się zmieści bez problemu w torebce, może być zwyczajnie nieporęczny.

 

Kolejną sprawą jest karta pamięci. Laik robi zdjęcia typu jpeg. Po prostu zapytajmy ile zdjęć taki aparat zapisze na karcie, którą kupujemy. Jeśli dużo, to wszystko w porządku. Warto, aby aparat nie poinformował nas, że więcej zdjęć nie zapisze, w momencie gdy akurat Krysia tańczy na stole i zaczyna się rozbierać.

I na koniec niestety musimy zadbać o jeden parametr z listy trudnych rzeczy. Światło obiektywu albo parametr F. Musi on być jak najmniejszy. Jeśli aparat ma F większe od 3,5, to zwyczajnie jest zubożonym przez producenta modelem. W dzień zrobi zdjęcie, w nocy zepsuje. Dobrym parametrem jest wartość F/2.8. Jeśli ma niższy, to tym lepiej. Czasem obiektyw ma dwie wartości np F/2.8-3.5. Liczy się ta mniejsza.

A ile megapikseli? Więcej niż pięć i nie zawracajmy sobie tym głowy. Telewizor Full HD ma dwa megapiksele. Na monitorze wyświetlimy właśnie tyle, a na zdjęciu zobaczymy jeszcze mniej. Chcesz szpanować kup 20, nie to wystarczy np 6mega.

I ostatnie pytanie- za ile kupić aparat dla amatora? Za tyle na ile nas stać. Inni amatorzy nie odróżnią zdjęcia z tego za 300zł od tego za 3tys. A fotografom przecież nie będziemy pokazywać

Czytaj więcej/a>

Oferta

 • modernizacja,
 • awarie,
 • ksero,
 • komputer dla każdego portfela,
 • archiwizacja danych,
 • odzyskiwanie danych,
 • skanowanie,
 • instalowanie,
 • odwirusowanie,
 • TV w komputerze,
 • komis,
 • programy i gry

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godz. 11:00 - 18:00
A także w soboty w godz. 10:00 - 14:00